قله سبلان(ساوالان)

2.250.000 تومان

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

اطلاعات اضافی

شماره تماس09120149210 بختیاری
تاریخ شروع سفر18 مرداد
تاریخ و زمان برگشت از سفر20 مرداد
وسایل ضروری سفر ( در صورت نداشتن این وسایل میتوان در برنامه های سبک و متوسط از جایگزین ها استفاده نمایید به طور مثال: بجای کیسه خواب از پتو سفری و ملحفه یا بجای کوله پشتی از ساک دستی)کوله پشتی چند روزه, چادر مسافرتی, فوم, کیسه خواب, کارت شناسایی, پول نقد, قمقمه آب, باتوم کوهنوردی, جعبه کمک های اولیه, چاقوی همه کاره, عینک آفتابی, دستمال سر, لباس گرم یا کاپشن, پلار, گرتکس, بشقاب, قاشق, چنگال, لیوان, قابلمه مسافرتی, کتری, پلاستیک زباله, کفش سنگین, جوراب اضافی, دستکش زمستانه
خدمات در سفربیمه, مجوز, لیدر و راهنما, وسیله نقلیه, ترنسفرها
تعداد وعده صبحانه1
ظرفیت مسافر20
وعده های غذاییصبحانه, آب, نوشیدنی قندی, تنقلات

تور دو روزه و نیم صعود قله سبلان توسط گروه گردشگری بک پکر ایران

تور دو روزه صعود قله سبلان است

 • شب اول

  ساعت 21:00 روز چهارشنبه18 مرداد حرکت از میدان آزادی به سمت شهر مشکین شهر حدود 9 ساعت تایم مسیر تا مقصد

 • روز2

  خوردن صبحانه و حرکت به سمت مشکین شهر بازدید از پل معلق مشکین شهر حرکت به سمت شابیل و سوار بر لندروور و به سمت پناهگاه مستقر شدن و برپا کردن کمپ شبانه

  • روز3

   ساعت 3.30صبح برپا و ساعت 4 حرکت به سمت قله تا ساعت 1 شابیل خواهیم بود آبتنی و صرف ناهار سپس بازگشت به تهران

   ترنسفر شامل:

   اتوبوس وی آی پی از تهران به مشکین شهر

   مینیبوس از مشکین شهر تا شابیل

   لنروور از شابیل به پناهگاه شمال شرقی

   عزیزانی که قصد صعود به قله را ندارند می توانند همراه باشند و از طبیعت لذت ببرند

    

   قلل کوه سبلان

   کوستان سبلان شامل سه قله است که بلندترین قله آن سلطان نام دارد . حفره آتشفشانی در جهت جنوب شرقی این قله قرار دارد که در دهانه خاموش آن دریاچه زیبا و معروف سبلان جای گرفت است .

   این دریاچه بیضی شکل بوده و قطرهای آن  195 ، 80 متر و عمق  آن تقریبا 40 متر است . دمای دریاچه تابع شرایط آب و هوایی محیط بوده و در بیشتر مواقع سال به جز تابستان منجمد است .  آب دریاچه حاصل بارش برف و ذوب آن است .

   دومین قله بلند سبلان حرم داغ با ارتفاع 4587 متر است . البته حرم داغ دارای سه قله میباشد که به نام حرم 1، 2 و 3 شناخته می شوند .

   سومین قله کسری یا آقم داغ نام دارد ، ارتفاع آن 4577 متر است .

    

   آشنایی به مقصد و زمان بندی درست کلید صعودی بی خطر و خاطره ای به یادمانی است ، صعود انفرادی یعنی ماجراجویی بی بازگشت ، با تور صعود به قله سبلان به آسانی و بی دقدقه تجربه صعود به سبلان زیبا را خواهید داشت .

   عقاب نماد کوه سبلان

   در جبهه غربی قله سبلان سنگی  به شکل عقاب ( قارتال به زبان آذری ) قرار دارد که  به نماد سبلان بدل گشته است . این سنگ به گونه ای قرار گرفته که انگار عقاب نشسته و سر خود را به سمت شرق چرخانده است . گویی نگهبان قله سبلان است .

   جاذبه های گردشگری منطقه

   سبلان یکی از 7 مقصد گردشگری ایران است . در دامنه های زیباس این کوه 110 چشمه آب گرم و سرد وجود دارد که بعضی از چشمه های آبگرم آن به مراکز آب درمانی تبدیل شده اند .

   از آبگرم  قینرچه  با دمای ۸۶ درجه سانتی‌گراد ، به‌عنوان گرم‌ترین آب‌معدنی کشور و حتی در گروه گرم‌ ترین آب‌های معدنی جهان یاد می‌شود.

   آبگرم قوتورسویی با درجه اسیدی 7/2 ، اسیدی ترین چشمه  است .

   آبگرم گاومیش گلی با دبی 65 لیتر بر ثانیه پرآب ترین چشمه این منطقه به حساب می آید .

   جوشش آب گرم از دل این کوه سرد و آرام مایه شگفتی است . اینطور به نظر می رسد که سبلان با سخاوت آب گرم را برای پذیرایی از تن خسته کوهنوردان و مسافران جاری کرده است .

   چشمه آبگرم شابیل یکی دیگر از چشمه های معروف منطقه است که به مجتمع آب درمانی تبدیل شده است . این آبگرم در جاده اردبیل به مشکین شهر در جنوب لاهرود قرار دارد .

   آب گرم معروف دیگراین منطقه سرعین است که هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران می باشد

   طبیعت زیبای سبلان از تنوع بالای پوشش گیاهی و جانوری برخوردار است . هوای منطقه در بیشتر مواقع سال خنک و دلپذیر است . جاذبه دیگر سبلان پیست اسکی آلوارس است که در روستای آلوارس در دامنه جنوبی سبلان در 30 کیلومتری سرعین  قرار دارد .

   دریاچه آقگلی در شیروان دره و چشمه آبگرم قینرچه از دیگر نقاط تماشایی نزدیک سبلان است .

   پل معلق مشکین شهر در فاصله 85 کیلومتری کوه سبلان از دیگر نقاط جالب و دیدنی منطقه است .

   شما می توانید با زمان بندی درست هم از دیدنیهای طبیعی منطقه حظ کامل را ببرید و هم به موقع و طبق برنامه قله را صعود کنید همه اینها مستلزم استفاده از راهنمایی با تجربه و توانا است . تور صعود به قله سبلان با بهرهمندی از راهنمای مجرب این امکان را برای شما فراهم می کند

   عشایر ساکن در دامنه سبلان

   معروف ترین عشایر دامنه کوه سبلان طایفه شاهسون است . شاهسون سومین طایفه بزرگ کوچ نشین ایران به شمار می آیند . شکل  خاص چادر این مردمان برای گردشگران جالب  و دیدنی است .

   مسیرهای صعود

   سبلان از سه مسیر اصلی صعود می شود ، در این بین یک مسیر یخچالی نیز است که توسط کوهنوردان حرفه ای مورد صعود قرار می گیرد .

   مسیر جنوبی : از پیست اسکی آلوارس شروع می شود . این مسیر عمدتا پوشیده از صخره های سنگی است که صعودرا مشکل می کند ، در واقع جهت جنوبی مشکل ترین مسیر برای کوهنوردان است . فاقد جانپناه بوده و در زمستان خطر سقوط بهمن و سنگ بسیار زیاد است . تابستان بهترین زمان برای گذر از این مسیر است .

   مسیر غربی : این مسیر از دریاچه قره گل شروع می شود ، از کنار یخچال حرم می گذرد و به قله منتهی می شود . پناهگاه غربی در این مسیر قرار دارد . یکی از ویژگیهای جلب این مسیر وجود عقاب سنگی است که کنار پناهگاه قرار دارد .از جمله معایب این مسیر وجود شن و ماسه در پاره ای از قسمتها است که انرژی زیادی از کوهنوردان می گیرد .

   مسیر شمال شرقی : محبوب ترین مسیر صعوده به قله است . این مسیر از چشمه شابیل در 50 کیلومتری مشکین شهر و 25 کیلومتری لاهرود آغاز می شود . در ابتدای مسیر کوهنوردان می توانند با ماشین با طی کردن جاده خاکی به طول 10 کیلومتر به حسینه یا پناهگاه اول  برسند . از حسینه تا قله مسیر توسط  پرچم های فلزی مشخص شده است  به طوری که بدون نیاز به GPS می توانید قله را صعود کنید .

   مسیر یخچال طبیعی شمال : همانطور که گفته شده این مسیر مختص کوهنوردان حرفه ای است . این یخچال به طول 350 تا 400 متر است و برای صعود باید مجهز به لوازم و تجهیزات کوهنوردی باشید . این مسیر از طریق جاده ای که به حسینه و مسیر شمال شرقی می رسد  قابل دسترس است .

   توجه به راهنماییهای لیدر گروه می تواند از بسیار ی حوادث جلوگیری کند . انتخاب مسیر صعود با توجه به توانایی و آمادگی جسمی افراد گروه مهمترین وظیفه راهنما می باشد . تور صعود به قله دماوند با داشتن سالها تجربه ارزشمند در صعود به قله سبلان در این مهم به درستی انجام وظیقه خواهد کر د.

   یخچالهای سبلان

   سبلان دارای 5 یخچال طبیعی است  که 2 یخچال در دامنه قله سلطان و دوتای دیگر در کوه کسری و دیگری در هرم داغ قرار دارد .

   اگر علاقه مند به یخ نوردی هستید با کمک و راهنمایی  کارشناس فنی تور صعود به قله سبلان می توانید از تجهیزات لازم برای این نوع صعود آگاه شوید .

   بهترین فصل صعود

   بهترین زمان برای صعود به قله سبلان تابستان است . یعنی از اواسط خرداد ماه تا اواسط شهریور . در این بازه زمانی معمولا شرایط جوی منطقه پایدار است و دما در شب در کمترین حالت ممکن ، منفی 10 درجه و در روز به صفر درجه سانتی گراد می رسد .

   قبل از صعود به قله باید وضعیت آب و هوای منطقه را از طریق رسانه ها و حتی سایتهای اطلاع رسانی مورد بررسی قرار دهید . به گفته کارشناسان امروزه غافلگیری شدن کوهنوردان  با بهمن ویا برف و … در کوه اصلا قابل پذیرش نیست و اگر چنین اتفاقی رخ دهد،  بی شک حاصل بی دقتی و بی توجهی کوهنورد بوده است .

    

   کارشناسان تور صعود به قله سبلان برای برنامه ریزی و تعین زمان صعود تمام مسائل را در نظر گرفته و با آگاهی کامل از شرایط منطقه صعودی بی خطر را برای شما فراهم می کنند

شناسه آگهی : 45564c773c863e3d

نظرات