تور یک روزه مرداب هسل

320,000 تومان

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

اطلاعات اضافی

شماره تماس09120149210 بختیاری 09183375668 مرادی
تاریخ شروع سفر1400/9/5
تاریخ و زمان برگشت از سفر1400/9/5
محل قرار برای شروع سفرفلکه دوم صادقیه
وسایل ضروری سفر ( در صورت نداشتن این وسایل میتوان در برنامه های سبک و متوسط از جایگزین ها استفاده نمایید به طور مثال: بجای کیسه خواب از پتو سفری و ملحفه یا بجای کوله پشتی از ساک دستی)کوله پشتی یک روزه, کفش کوهپیمایی و کوهنوردی, فوم, گتر, کارت شناسایی, پول نقد, قمقمه آب, پانچو, عینک آفتابی, کلاه, دستمال سر, لباس گرم یا کاپشن, پلار, گرتکس, اجاق گاز مسافرتی, قاشق, چنگال, لیوان, دوربین, مونوپاد, قرص مسکن و داروی خاص در صورت مصرف, ضد آفتاب, ماسک, الکل
خدمات در سفربیمه, مجوز, لیدر و راهنما, وسیله نقلیه, وعده غذایی
تعداد وعده صبحانه1
ظرفیت مسافر25
وعده های غذاییصبحانه, ناهار, نوشیدنی قندی, تنقلات

شماره حساب پرداخت هزینه سفر

6037997360805098 کسری بختیاری

مرداب هسل کجاست؟

هسل به معنای آب راکد است. این مرداب نام‌های مختلفی همچون کَنّیچال، کنّو چال، گَن اُچال، مِهاز چال و مشعل هم دارد. اما مشهورترین نامش هِسل یا هَسَل است. روی مرداب هسل را جلبک‌هایی فرا گرفته که در فصول مختلف رنگی متفاوت دارند. در بهار به رنگ صورتی، تابستان به رنگ سبز و در پاییز و زمستان به رنگ نارنجی و قرمز هستند. این رنگ‌ها در کنار پوشش گیاهی منطقه به سان تابلویی بسیار نفیس است که با طبیعت هم هماهنگی و توازن بسیاری دارد. برای رفتن به مرداب هسل باید از دل جنگل مشعل عبور کنید. وقتی در مشعل در حال جنگل‌نوردی هستید به تدریج در کنار پوشش سبزرنگ و با طراوت این منطقه مرداب هسل به مانند زمردی درخشان خودنمایی می‌کند. برای دسترسی به جنگل مشعل باید از روستای طلاجو به آن منطقه بروید. جنگل مشعل در 15 کیلومتری جاده چالوس و 20 کیلومتری مرزن آباد قرار دارد.

مسیر دسترسی به مرداب هسل

 فعالیت بدنی بسیار کمی بوده و برای تمامی افراد و رده های سنی مناسب می باشد .

از روستا تا کنار مرداب حدود ۴۵ دقیقه پیاده روی باید کرد که البته زیاد سنگین نیست. این مرداب در دل جنگل مشل موزی که به جنگل فین و محمدآباد هم معروف است قرار گرفته، جنگلی که از جنوب به جنگل‌های سوته‌لار و کردشت و از شمال به گاوسرای قدیمی مشعل و از شرق به مشعل لات منتهی می‌شود.

🔻توضیحات برنامه :

محل حرکت تهران :ساعت 5:00 پایین تراز از فلکه دوم صادقیه پارک نوشین

محل حرکت از کرج : ساعت 6:00 ورودی پل کلاک از اتوبان تهران کرج
صبح از تهران به سمت جاده چالوس حرکت کرده و بعد از حدود ۳:۳۰ ساعت به روستا می رسیم و بعد از صرف صبحانه (املت اتیشی)

ابتدای مسیر پیاده روی جنگلی را آغاز میکتیم و بعد از حدود ۴۵ دقیقه پیاده روی به مرداب زیبای هسل رسیده و از فضای دل انگیز و پاییزی کنار مرداب لذت می بریم. سپس به بازی های گروهی و عکاسی و گشت و گذاری در جنگل زیبای اطراف مرداب پرداخته و پس از صرف نهار حدود ساعت ۱۵ به سمت ماشین حرکت کرده و رهسپار تهران خواهیم شد و حدود ساعت ۲۱ تهران خواهیم بود.

ناهار به عهده مسافر می باشد.
شناسه آگهی : 708619cb4b48b4b0

نظرات